Onze producten worden op veel verschillende plekken in de zorg gebruikt, zo ook binnen de gehandicaptenzorg. Een werkveld waar veel gebeurt en waar etherische olie van grote waarde kan zijn. Heidi geeft ons een kijkje in haar woongroep waar zij de etherische oliën op veel momenten inzet.
‘Sinds zes jaar werk ik met veel plezier binnen de gehandicaptenzorg waarvan ik nu twee jaar op een woongroep werk. De woongroep bestaat uit mensen met diverse zorgvragen waaronder LVB*, ASS* en Downsyndroom. Als zorgprofessional ben ik altijd op zoek naar manieren om de zorg en het welzijn van onze cliënten te verbeteren.
De producten van De Groene Linde zijn hierin een prettige toevoeging. De Groene Linde biedt verschillende producten die kunnen bijdragen aan het verbeteren van de levenskwaliteit van mensen met een beperking, door hen te ondersteunen in hun dagelijks leven.
De producten kunnen op verschillende manieren worden ingezet in de gehandicaptenzorg. Hieronder geef ik enkele voorbeelden van hoe deze producten praktisch gebruikt kunnen worden in een zorgsetting zoals de woongroep waar ik werk.
Veel cliënten met een verstandelijke beperking kunnen baat hebben bij zintuiglijke stimulatie, wat hen helpt om te ontspannen of tot rust te komen.
Bij een van de bewoners werkt de auraspray Innerlijke Rust direct op zijn gemoedstoestand. Dit kan van angstig en boos binnen een paar seconden gaan naar een diepe ademhaling en de woorden “nu zijn alle spoken weer weg”. De eerste keer was ik nog even bang dat het een toevalstreffer was, zo snel als hij erop reageerde, maar inmiddels vraagt hij zelf om zijn “Spookjesspray” als hij zich onrustig voelt.
Hij zet dan zijn bril af en doet zijn ogen dicht.

Als er veel onrust in de woongroep is, dan gebruik ik vaak Moeder Aarde, deze spray gebruik ik dan in de hal waar iedereen doorheen gaat. Iedereen die bij ons woont, vindt het een prettige geur (dit is altijd even testen natuurlijk) en bij sommige bewoners zie je dat ze letterlijk “de landing” inzetten.
Het bevorderen van ontspanning en het verminderen van stress is cruciaal voor de cliëntenzorg. De producten van De Groene Linde kunnen onder andere worden ingezet om cliënten te ondersteunen bij het verminderen van spanning en stress.
Het aanbieden van een rustmoment kan helpen om gedragsproblemen te voorkomen en het welzijn van de cliënten te bevorderen.
Tijdens onze jaarlijkse schoonmaak/opruim dag heb ik de Clean Energy gebruikt als er weer een klus geklaard was. Het leuke hiervan is dat, als er nu een opruimklusje gedaan moet worden, ik de spray inzet en de bewoners de geur herkennen, waardoor ze zonder weerstand aan de klus beginnen.
Ik geloof dat door het inzetten van deze producten de zorg voor onze cliënten aanzienlijk kan verbeteren, en ik ben dan ook van plan om de mogelijkheden verder te verkennen en in te zetten in onze woongroep!’
*LVB; licht verstandelijke beperking
*ASS; Autisme spectrum stoornis
Het is goed om te weten dat niet iedere olie in te zetten is binnen de zorg. Twijfel je over het inzetten van olie? Neem dan gerust contact met ons op!
Wist je dat onze Linde Care lijn speciaal ontwikkeld is voor een kwetsbare doelgroep binnen de zorg. Deze zijn vrijwel altijd in te zetten, scheelt weer tijd 😉.